4

december

2014

Nebanková pôžička – 7 faktov

Ak využívaš služby finančných inštitúcií, mal by si mať o nich základné znalosti. Každý zákazník by mal poznať zásady činnosti, predpisy a poskytované služby. Taktiež by mal ovládať základné termíny. Uisti sa, že poznáš všetkých 7 najdôležitejších faktov.
6. Jak wybrać pożyczkę przez internet Krok po kroku
1. Minimum formalít
Výhodou nebankových pôžičiek je minimum formalít, ktoré potrebuješ na získanie úveru. V praxi to znamená, že na vybavenie pôžičky potrebuješ spravidla len preukaz totožnosti. Doklad o príjme vyžaduje len málo subjektov, na rozdiel od komerčných bánk, ktoré pri žiadosti starostlivo kontrolujú tvoje predošlé hypotéky a úvery.

2. Rýchle rozhodnutie
Ďalšou dôležitou výhodou pri vybavovaní pôžičky je rýchlosť schvaľovacieho procesu. Po požiadaní o úver vieš takmer okamžite, či bol schválený. Je to vďaka tomu, že odborníci v nebankových spoločnostiach nepozerajú na tvoju výplatnú pásku, ale na úplne iné informácie.

3. Krátkodobé splácanie
Keďže požičiavané sumy sú pomerne nízke, obdobie splácania pôžičky sa zvyčajne pohybuje od 15 do 30 dní od podpisu zmluvy. Viazanosť na dlhé mesiace alebo roky u nás nehrozí.

4. Všetko vybavíš cez internet
Na rozdiel od banky, úverové spoločnosti ponúkajú zákazníkom možnosť požiadať o úver a vybaviť všetky formality cez internet. V praxi to znamená, že úver môžeš získať bez toho, aby si opustil svoj domov.

5. Ďalšie poplatky
Aj keď je to zakázané, niektoré nebankovky svojim klientom účtujú ďalšie poplatky. Najčastejšie hovoríme o tzv. skrytých poplatkoch, ktoré by mohli zahŕňať prípravné poplatky (nazývajú sa tiež správne alebo priebežné), napríklad vo výške 5 % z celkového úveru.

6. Bez úverového registra
Úverový register je veľmi dobre zabezpečená databáza klientov, ktorí čerpajú úver od bankových inštitúcií. Vzhľadom na nízku výšku úverov, nie všetky nebankové inštitúcie preverujú úverovú históriu žiadateľa v registri. To urýchľuje proces získavania úveru a umožňuje získať peniaze tým, ktorí nemajú dokonalú úverovú históriu.
7. Zľavy pre stálych zákazníkov
Túto možnosť poskytujú len niektoré nebankové spoločnosti. Zákazníci, ktorí opätovne požiadajú o úver, môžu počítať s výhodami. S vyššou požičanou sumou, nižším úrokom alebo dlhšou dobou splatnosti. Navyše sa celý proces žiadosti urýchľuje.

Potrebuješ peniaze do hodiny?

-
+
-
+
Chcem peniaze
Všetky dáta sú šifrované