16

december

2014

Kto má najrýchlejšiu pôžičku na internete?

Pôžičky cez internet sa v posledných rokoch stali veľmi populárnymi. To najmä vďaka rýchlosti, s akou úverové spoločnosti rozhodujú o udelení pôžičky, krátkosti času, za ktorý má zákazník peniaze na účte. Ako skontrolovať, či je vybraná firma naozaj rýchla?

1. Pożyczki pozabankowe - 10 faktów

Najlepšie úverové spoločnosti kladú veľký dôraz na zákaznícky servis. Dnes sa počíta predovšetkým čas medzi požiadaním o pôžičku a momentom, keď máš peniaze na účte a môžeš ich používať. Finančné inštitúcie sa snažia vytvárať intuitívny priestor, ktorý je prehľadný a rýchlo v ňom nájdeš všetky potrebné informácie, ako napríklad celkové náklady na úver. Poskytovanie dostatočných informácií je jasný signál, že ide o dôveryhodnú spoločnosť.

Aké údaje musím poskytnúť?
Každá spoločnosť poskytujúca úver, ktorá pracuje na internete, má na svojej webovej stránke osobitý formulár, ktorý musí byť vyplnený, aby si mohol úspešne požiadať o úver.
Najčastejšie je nutné zadať základné informácie: meno, trvalé bydlisko, číslo občianskeho preukazu alebo číslo bankového účtu, na ktorý majú byť prostriedky prevedené. Niekedy však spoločnosť vyžaduje ďalšie údaje, napríklad mobilné telefónne číslo alebo e-mailovú adresu.

Overí si spoločnosť moju totožnosť?
Niektoré finančné inštitúcie vyžadujú overenie totožnosti zákazníka, ktorý žiada o pôžičku. Najpoužívanejším spôsobom je, že pošleš symbolickú sumu zo svojho účtu na účet poskytovateľa pôžičky. Zvyčajne ide o sumu 1 euro, v niektorých prípadoch môžu spoločnosti požadovať viac. Až po overení správnosti všetkých osobných údajov pristupujú k prevodu celkovej sumy na tvoj účet. Ľudia, ktorí žiadajú o rýchle pôžičky, by si tento fakt mali uvedomiť.

Dostanem peniaze aj cez víkend?
Niektoré úverové spoločnosti neoverujú informácie o svojich klientoch počas víkendov. V praxi to znamená, že ak odošleš požiadavku napríklad v sobotu, peniaze budeš mať na svojom účte v pondelok ráno. Oneskorenie môže nastať aj na strane banky. Pri výbere spoločnosti je potrebné venovať pozornosť tejto problematike, aby si náhodou nezostal cez víkend bez peňazí.

Potrebuješ peniaze do hodiny?

-
+
-
+
Chcem peniaze
Všetky dáta sú šifrované