12

december

2014

Ako si vybrať pôžičku cez internet

Záujem spotrebiteľov o bankové aj nebankové úvery je stále veľmi vysoký. Na trhu sa zvyšuje najmä podiel spoločností, ktoré ponúkajú pôžičky cez internet. Ako si rozumne vybrať tú správnu?

7. Zalety i wady pożyczek przez internet.

Pôžičky cez internet alebo SMS sa nazývajú aj fínske pôžičky, šité na mieru záujemcom. Žiadosť a jej následné schvaľovanie sú vybavené expresne rýchlo a bez zbytočných formalít. Po vyplnení formulára čaká zákazník zhruba hodinu, pri niektorých spoločnostiach je to len pár minút. Celá komunikácia prebieha cez internet, preto je potrebné minimalizovať riziko. Ako na to?

Spoľahlivý veriteľ

V prvom rade je dôležité overiť, či je subjekt, od ktorého žiadaš peniaze, dôveryhodný. Veľa o ňom napovie samotná webová stránka. Na stránke hľadaj názov spoločnosti, kontaktné informácie alebo adresu kancelárie. Ak nenájdeš žiaden z týchto údajov, je to varovanie, že si narazil na nespoľahlivú spoločnosť. Je dobré všímať si aj prípadné bezpečnostné znaky alebo osvedčenia, ktoré by mali byť pravdivé.

Hodnotenie firmy a produktov
Pred podpisom záväznej dohody posurfuj na internete a skús nájsť recenzie konkrétnych produktov. Táto časť sa týka nielen nebankových spoločností, ale aj bánk. Niektoré spoločnosti zverejňujú hodnotenia priamo na svojej stránke, ale to neznamená, že by si si informácie nemohol overiť na nezávislej stránke alebo na diskusnom fóre. Týmto spôsobom sa môžeš uistiť, že voľba konkrétnej spoločnosti je správna.

Bezpečné pripojenie

Zatiaľ čo vyššie uvedené body sa vzťahujú na výber firmy, ktorá pôžičku poskytuje, rovnako dôležité je, aby si bezpečným spôsobom podal žiadosť cez internet. Či je stránka šifrovaná, zistíš jednoducho. V hornom riadku prehliadača, kde je napísaná adresa webovej stránky, by si mal vidieť zámok. Vždy využívaj ponuku len tej spoločnosti, ktorá sa stará o bezpečnosť tvojich údajov. Potom si po odoslaní údajov môžeš byť istý, že sa nedostanú do zlých rúk a nebudú ukradnuté. Samozrejme, nezabúdaj na to, že zmluvu by si mal podpisovať len vtedy, ak je výhodná pre obe strany.

Potrebuješ peniaze do hodiny?

-
+
-
+
Chcem peniaze
Všetky dáta sú šifrované